Żaluzje fasadowe

żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to nic innego jak osłona zewnętrzna montowana do okien i drzwi. Niesamowite wrażenie wywołuje ta żaluzja w budynkach biurowych czy handlowych. Aluminiowe żaluzje zmieniają wygląd elewacji i nadają jej charakteru. Mogą być idealnym zwieńczeniem projektu.

Funkcjonalność żaluzji fasadowej - Główna funkcją i atutem żaluzji fasadowych jest możliwość redukcji ciepła przedostającego się do wnętrza przez szyby. Nie tylko idealnie zatrzymują promienie słoneczne ale także w chłodnym okresie izolują budynek przed utratą ciepła. Dzięki tym funkcjom żaluzje ograniczają zużycie energii. Odpowiednio dobrane lamele do żaluzji zapewniają długotrwałość i niezawodność.

Montaż, budowa żaluzji fasadowych

  • Żaluzje fasadowe mogą być montowane bez dodatkowych osłon w przygotowanych nadprożach lub bezpośrednio na elewacji w aluminiowych osłonach. Charakteryzują się łatwością montażu, lekką konstrukcją i ciekawym wyglądem. Montaż żaluzji fasadowych można wykonać zarówno przed jak i po wykonaniu wszystkich prac elewacyjnych. Konstrukcja i budowa pozwala na montaż żaluzji fasadowych do każdego typu budynku.
  • Porządnie wykonana konstrukcja i wykończenie prowadnic, blach osłonowych i elementów mocujących zapewnia systemowi stabilność i trwałość na długie lata. Ponadto, wszelkie elementy wykorzystywane do produkcji cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia i warunki pogodowe.

Aranżacje

Lamele jak i osłony żaluzji fasadowych występują w bogatej kolorystyce dzięki czemu możemy optymalnie dostosować żaluzje do niemalże każdego koloru elewacji budynku.

Sterowanie

W wyposażeniu standardowym jest przewidziane tzw. sterowanie ręczne, przy pomocy korbki, którą możemy podnosić i opuszczać żaluzję. Za jej pomocą możemy również manipulować kątem nachylenia lameli dzięki czemu dozujemy ilość światła wpadającego do wnętrza. Natomiast w konstrukcjach wielkogabarytowych, ze względu na ich masę, stosuje się silniki elektryczne. Żaluzje fasadowe z uwagi na sterowanie dzielimy na:

Czyszczenie i konserwacja żaluzji fasadowych

Żaluzje zewnętrzne fasadowe z uwagi na prosty kształt i dobrą sztywność lameli myjemy przy pomocy specjalistycznych urządzeń lub najprostszych szczotek do kurzu używanych w domu. Przy małych rozmiarach bez problemu poradzimy sobie z czyszczeniem żaluzji natomiast przy większych gabarytach jesteśmy zmuszeni wezwać specjalistów, którzy wyczyszczą nam żaluzje odpowiednimi płynami i szczotkami obrotowymi. Raz na jakiś czas powinniśmy też zadbać o impregnację lameli.

Aby chronić żaluzje fasadowe przed uszkodzeniem i zniszczeniem stosuje się szereg zabezpieczeń:

  • Zabezpieczenie przed wiatrem.
  • Zabezpieczenie żaluzji przed śniegiem zalegającym na lamelach.
  • Zabezpieczenie pomieszczenia przed nadmierną temperaturą.
  • Zabezpieczenie budynku przed słońcem.

Najczęściej zabezpieczenie polega na montażu czujników które rejestrują warunki otaczające żaluzje i w zależności od potrzeb sterują nimi.

Podziel się: