Rolety zewnętrzne

rolet zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Solidne rolety montowane na zewnątrz zapewniające poczucie bezpieczeństwa, domowników przed nadmiernym hałasem i oświetleniem z zewnątrz. Dzięki ich budowie rewelacyjnie izolują ciepło w domach. Rolety mimo swoich gabarytów mogą wzbogacić wizualnie ściany zewnętrzne.

Zalety rolet zewnętrznych - Rolety zewnętrzne posiadają ogrom zalet, nie tylko chronią przed włamaniem, ale również poprawiają właściwości energetyczne budynku. Działają dwojako w upalne dni chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem zaś zima gdy trwa sezon grzewczy rolety izolują wnętrze przed utratą ciepła. Co za tym idzie, obniża nam to koszty grzania. Chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń dzięki izolacji promieni słonecznych.

Przesłaniając okno od strony fasady budynku zapewniamy sobie prywatność i intymność. Niewątpliwym atutem jest również ochrona przed owadami w ciepłe, letnie wieczory. Odpowiednio dopasowany system rolet poprawia izolację o co najmniej 25%. Roleta zewnętrzna pełni również rolę tzw. ekranu akustycznego, który chroni nas przed hałasem. Jest to idealne rozwiązanie dla mieszkań ulokowanych w miastach przy ruchliwych ulicach.

Wygląd rolet zewnętrznych - Szeroka kolorystyka pancerzy pozwoli idealnie dobrać montowaną roletę, do stylu naszej ściany, domu czy też ogrodu. Może stanowić element dekoracyjny elewacji.

Pancerz wykonany z aluminium zwijany jest do obudowy za pomocą sznura, taśmy lub silnika. Rolety zewnętrzne produkowane są pod wymiar okna i musi byc on wykonany z należytą starannością.

RODZAJE ROLET ZEWNĘTRZNYCH

W zależności od budowy, mechanizmu i montażu wyróżniamy trzy rodzaje rolet:

  • Rolety elewacyjne - ich pancerz zwija się do skrzynki umieszczonej na murze, nad wnęką okienną. Jest to najbardziej uniwersalny system.
  • Rolety naokienne - roletę montuje się wraz z oknem. Skrzynka zostaje umieszczona we wnęce pod nadprożem.
  • Rolety podtynkowe - montowane w środku możliwe do zamontowania tylko w momencie uwzględnienia rolety w projekcie budowy.

Rolety zewnętrzne są doskonałym zabezpieczeniem domu. A dodatkowo podnoszą komfort życia w nim. Aby rolety zewnętrzne spełniały swoje funkcje a także służyły użytkownikom przez wiele lat, należy przestrzegać zasad i warunków ich prawidłowego montażu. Przez ich gabaryty najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych montażystów :)

Podziel się: