Okna Winergetic Passive

okna winergetic passive

Oknoplast Winergetic Passive

Zużycie surowców dających ciepło wzrosło wielokrotnie w ostatnich czasach. Ruchy ekologiczne stały się wyjątkowo aktywne, aby zapobiec całkowitemu zużyciu surowców nieodnawialnych poprzez jego ograniczenie oraz propagowanie odnawialnych źródeł energii. Jednym ze sposobów oszczędności energii stało się budownictwo pasywne, czyli standard wznoszenia budynków z wysokimi parametrami izolacji, które wykorzystują światło słoneczne jako źródło energii. I tak też specjalnie dla tego typu budownictwa stworzono okna WINERGETIC PASSIVE.

Okna te muszą charakteryzować się najlepszymi na rynku wartościami współczynnika przenikalności. Istnieje możliwość zastosowania szyb wypełnionych kryptonem, który obniża współczynnik przenikania ciepła (Uw = 0,6), aby okno Winergetic Passive spełniało wymagania okien pasywnych

Trzykomorowa szyba o rewelacyjnym poziomie termoizolacyjności Ug=0,3 W/m2K. Okno z szybą Ug=0,3 W/m2K osiąga wartość Uw na poziomie 0,59 W/m2K.

Dwukomorowy pakiet szybowy o doskonałych parametrach izolacyjnych i rewelacyjnej przejrzystości (Lt=74 %, g=54 ) gwarantuje niskie straty energii cieplnej, a tym samym niższe koszty ogrzewania budynku. Bazuje on na najwyższej jakości profilach w klasie A - 7 komór i grubość ścianki profilu 3mm.

W oknie Winergetic Premium Passive zastosowane zostało wzmocnienie termiczne SpaceBlock - to połączenie pianki poliuretanowej w skrzydle i specjalnego aerożelu w ramie, które gwarantuje bardzo dobrą izolację, a tym samym jeszcze więcej ciepła w domu. Jego zastosowanie spełnia wymogi budownictwa pasywnego.

Poza wymienionymi zaletami wspomnieć należy jeszcze o pięknym designie okien - zaokrąglony od zewnętrznej strony kształt profilu. Nowoczesna klamka design+ została zaprojektowana we współpracy z renomowanym studiem projektowym KISKA wyłącznie pod marką Oknoplast. Kształt uchwytu nadaje jej nowoczesny, minimalistyczny charakter. Ponadto jest wytrzymała i wygodna w użytkowaniu. Jest dostępna w uniwersalnych odcieniach i harmonijnie wpisuje się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne wnętrza. Dostępna również w wersji z kluczem.

Podziel się: