Rolety materialowe

rolety materiałowe

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe spełniają absolutnie wszystkie podstawowe funkcje rolet – zaciemniają pomieszczenie, osłaniają przed słońcem oraz zdobią ramy okien w domach. Są bardzo praktyczne i uniwersalne nadają się na każde okno i niemal do każdego typu pomieszczeń: biura, salonu, łazienki, sypialni oraz kuchni. Cieszą się niezwykłą popularnością wśród osłon przez szeroką gamę kolorystyczną materiałów, mnogość wzorów i detali wykończeniowych.

Rolety materiałowe w kasetach - Roleta materiałowa w wersji podstawowej montowana jest z odkrytym wałkiem na którym znajduje się materiał, niestety może to psuć ogólne wrażenie wizualne. Natomiast możemy ją w bardzo elegancki sposób schować w kasecie- aluminiowa osłona, chroniąca tkaninę, dobrana kolorystycznie do ram naszych okien.

Budowa, mechanizm i montaż - Rolety materiałowe składają się z tkaniny – zwykle bawełnianej czy też lnianej, nawiniętej na wałek o różnej średnicy który schowany jest w kasecie bądź jest bezpośrednio montowany do okna lub ściany. Do produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości materiały odporne na płowienie i przedzieranie się. Dostępne są one oczywiście w różnej grubości, kolorach, fakturach i wzorach. Wyróżniamy dwa typy mechanizmów za pomocą których sterujemy materiałem:

  • Mechanizm klasyczny - tkanina porusza się za pomocą sznureczka lub koralików przymocowanych po bokach rolety.
  • Mechanizm sprężynowy - materiał regulujemy naciskiem na dolną listwę rolety

Najprostsze w montażu są tzw. rolety MINI. Trzeba założyć na ramę okna zaczepy, a następnie do nich przymocować wałek, na który nawinięty jest materiał. W tym wariancie nie ma żadnych prowadnic ani listew a roleta jest wolnowisząca.

Jeśli wybierzemy opcję z kasetą, musimy zamontować ją do ramy okna, sufitu lub ściany. Decydując się na ramę, mamy możliwość wyboru między roletą wolnowiszącą zakończoną cięższą listwą, aby znacznie nie odstawała od okna a poruszającą się w prowadnicach dzięki którym roleta zawsze przylega do szyby. Kasety można przywiercić do powierzchni na stałe- wkrętami, haczykami lub przykleić specjalnym klejem/ paskami klejowymi. Prowadnice zaś przykleja się do ramy okna po prawej i lewej stronie.

Prowadnice i kaseta mocowane są do listw przyszybowych okna, niezbędny jest więc dokładny pomiar przed instalacją rolety w kasecie. Przed dokonaniem wyboru rolety zachęcamy do skorzystania z usług lub wskazówek naszego doradcy, który pomoże wymierzyć okna bądź w przypadku rolet bez kasety skorzystać z gotowych produktów o standardowych wymiarach.

Podziel się: