Rolety dzień i noc

rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc

Roleta dzień i noc jest idealnym połączeniem funkcjonalnych rolet tekstylnych i klasycznych żaluzji poziomych. Dzięki swojej budowie pozwalają na maksymalne dostosowanie zaciemnienia, kata załamania promieni słonecznych i ich rozproszenia, do naszych potrzeb. Rolety te pasują wszędzie, w szczególności do osób, które prowadzą szybki styl życia i nade wszystko cenią sobie funkcjonalność. Z roletami dzień i noc możemy odpoczywać, pracować, przyjmować gości, czytać książki, oglądać filmy w pełnym komforcie. Dodatkowo możemy podziwiać je za naprawdę piękny design. Inna nazwa dla rolet dzień i noc: roleta zebra, roleta impresja, roletka w pasy.

Budowa, mechanizm i montaż - Ich budowa opiera się na trzech ważnych cechach. Po pierwsze, roleta składa się z dwóch warstw tkaniny. Po drugie, tkanina zawiera w sobie dwa rodzaje materiałów różniących się stopniem przepuszczalności światła. Po trzecie, materiały te układają się naprzemiennie w poziome pasy. Działanie rolet zależy od ustawienia pasów względem siebie, którymi sterujemy przez pociąganie za sznurek, koraliki lub za pomocą pilota. W przypadku takiej budowy tkaniny pozwala nam to na całkowitą manipulację rozproszeniem światła w pomieszczeniu. Materiał jest nawinięty na wałek, dzięki czemu możemy regulować poziom, do którego sięgają rolety na oknie. I tak też, jeśli istnieje potrzeba, możemy podciągnąć materiał, aby całkowicie okno odsłonić, albo zatrzymać roletę w dowolnej dla nas pozycji. Wybierając rolety dzień i noc, mamy także wpływ na to, jak zostaną one zamontowane. Opcje montażu:

  • Pierwsza opcja to montaż tzw. bezinwazyjny do ramy okna rolety bez kasety. Na górną listwę rolety zakładamy haczyki, a następnie zaczepiamy listwę z haczykami o górną krawędź okna. Przez otwór w zamontowanej listwie należy przeciągnąć jeden koniec żyłki, później przełożyć samą żyłkę przez obciążnik, a na koniec przez klips, który zahaczamy o dolną krawędź okna.
  • Drugi rodzaj montażu jest również bezinwazyjny i dotyczy rolety w kasecie z prowadnicami prostymi. Pierwszym etapem montażu jest odpowiednie przygotowanie ramy okna – musi być ona dokładnie wyczyszczona, sucha i odtłuszczona. W innym razie okienny brud przyczyni się do odklejenia rolety. Do rolet dołączone są wszystkie potrzebne elementy służące do montażu. Najpierw naklejamy na kasetę przylepce, od których następie odrywamy taśmy zabezpieczające i montujemy kasetę do górnej ramy okna – część z przylepcami do samej ramy, a wałek z materiałem ustawiamy na wysokości szyby. Te same naklejki umieszczamy na prowadnicach, a je same przytwierdzamy do bocznych ram okna. Teraz wystarczy opuścić roletę za pomocą koralików i gotowe.
  • Do kolejnych opcji będą już nam potrzebne narzędzia typu wiertarka lub wkrętarka. Jest to montaż inwazyjny. Jeśli kupiliśmy roletę, której kasetę przywierca się do górnej ramy okna, na jej prawym i lewym końcu pod osłoną znajdziemy po dwa otwory na śrubki. I tak też przykładając kasetę do okna na odpowiednim poziomie, przykręcamy ją w tych miejscach. Następnie naklejamy na boczne ramy okna prowadnice i zakładamy system jak w przypadku dwóch pozostałych opcji.

Kasety, w których umieszczane są tkaniny, występują w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwoli nam jak najlepiej dopasować osłonę. Rolety dzień i noc nie tylko idealnie sprawdzają się w domach, ale także w biurach i hotelach.

Rolety występują w wersji:

Podziel się: